deska elewacyjna elastyczna

Rodzaje elewacyjnych desek elastycznych na ścianę

Niezwykłą popularnością cieszą się obecnie elewacje rustykalne, w których można doceniać między innymi stare drewno dobrane do cegieł oraz innych dekoracji. Ściany zewnętrzne tego rodzaju dają poczucie przebywania w ogródku przy chatce drwala lub też wiejskim domku, w którym aż roi się od starych ozdób. Jedną z najlepszych propozycji do ogrodów rustykalnych są deski, wykorzystywane również na ścianach loftów czy w aranżacjach skandynawskich.

Deski elewacyjne w różnych kolorach

deska elewacyjna elastycznaNaturalne drewno może być z powodzeniem zastąpione elastycznym materiałem, który będzie imitował naturalny. Podobnie jak w przypadku desek wykonanych z naturalnego drewna również wygląd imitacji jest fantastyczny. Ozdoba stylizowana na drewno różnych gatunków drzew cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli domów rustykalnych, skandynawskich czy loftów. Polecana deska elewacyjna elastyczna może mieć na przykład fakturę imitującą dąb. Materiał może mieć kolor ciemniejszy lub jaśniejszy, a także barwę określaną jako Winchester – najjaśniejszą. Popularnością cieszą się też złote deski z powierzchnią imitującą słoje na drewnie dębowym. Warto zwrócić uwagę także na materiał, który fakturą przypomina białą brzozę. W zależności od rodzaju deska będzie miała barwę białą lub szarą. Należy zaznaczyć, że również deski grafitowe cieszą się sporym uznaniem, ze względu na to, że pasują do każdego domu. Szary kolor świetnie sprawdza się nie tylko na ścianach budynków o ciepłych barwach, ale także zimnych, a jednocześnie nie pomniejsza optycznie domu w taki sposób, w jaki robiłaby to deska czarna.

deska elewacyjna elastycznaWarto zwrócić uwagę także na deski imitujące palisander czy orzech. To materiał, który daje poczucie luksusu – z palisandru czy hebanu wykonuje się niezwykle eleganckie meble, które świetnie pasują do biura. Przy wybieraniu polecanej deski elewacyjnej elastycznej warto zwrócić uwagę na rodzaj lakieru, który impregnuje materiał. Powinien to być bezbarwny środek, który doskonale zabezpieczy ozdobę przed wilgocią, tak aby wytrzymała wiele sezonów. Deski mogą imitować każdy rodzaj drewna. Popularne są nie tylko modele stylizowane na palisander, ale także orzech, brzozę i różne odmiany dębu: bardziej złote, jasnobrązowe, ciemnobrązowe czy typu Winchester. Sporym uznaniem cieszy się też polecana deska elewacyjna elastyczna szara, biała czy grafitowa.

To kolory, które pasują do każdego budynku. Dodatkowo biały kolor optycznie powiększa dom. To popularne rozwiązanie również do wnętrz – biała deska nada się na przykład do ciasnych pokojów czy korytarzyków, a także niewielkich kuchni, przedpokojów czy innych wnętrz, w zależności od uznania.