cienkowarstwowe posadzki samopoziomujące

Posadzka samopoziomująca w hali przemysłowej

Gdy wejdziemy na dowolną halę produkcyjną, zobaczymy całkowicie gładką, równą i błyszczącą posadzkę. Jakie materiały zastosowano do jej wykonania, że wyróżnia się takim wyglądem, mimo iż jest regularnie intensywnie eksploatowana i musi znosić duże obciążenia? W dodatku jest wykorzystywana nie tylko do ruchu pieszego, ale także kołowego – jeżdżą po niej na przykład wózki widłowe?

Zalety posadzek samopoziomujących

cienkowarstwowe posadzki samopoziomująceNajczęściej jest to po prostu posadzka betonowa, która jednak została odpowiednio wykończona. Do wyrównywania podłoża służą cienkowarstwowe posadzki samopoziomujące, za pomocą których można tworzyć warstw od 3 do 30 mm. Taka posadzka jest dodatkowo wzmocniona włóknami, dzięki czemu charakteryzuje ją wyjątkowy poziom wytrzymałości. Ponadto istotna jest poprawiona odporność na obciążenia oraz ścieranie. Nie ma też żadnych obaw co do stosowania takiej samopoziomującej posadzki, jeśli chcemy wykonać ogrzewanie podłogowe. I co najważniejsze, taka posadzka jest łatwa w stosowaniu. Nie bez powodu nazywa się samopoziomującą. Oznacza to, że nie trzeba kielni, aby ją rozprowadzić po całej powierzchni i to równomiernie. Posadzka taka w wersji płynnej rozlewa się samoistnie po całej nawierzchni. Zatem jeżeli zależy nam na naprawdę szybkim wykonaniu wszelkich prac związanych z układaniem podłogi, będzie to dobry wybór.

cienkowarstwowe posadzki samopoziomująceCo warto jeszcze wiedzieć o cienkowarstwowych posadzkach samopoziomujących? Że charakteryzuje je wyjątkowa przyczepność. Nie tylko mogą być stosowane na beton, ale także na podkłady anhydrytowe, a także jastrychy cementowe. Jedynym wymaganiem jest to, aby wcześniej usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz istniejące wcześniej powłoki malarskie. Należy też pozbyć się zatłuszczeń, a rysy i ubytki uzupełnić. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża i wykonaniu dylatacji, można rozłożyć posadzkę samopoziomującą. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim rozrobieniu zaprawy, przestrzegając przy tym zalecenia producenta co do ilości wody. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że wykonana posadzka będzie spełniać wszystkie nasze wymagania, charakteryzując się najwyższą jakością.

Słowem podsumowania, jeśli zależy nam na podłodze do hali przemysłowej, która będzie odporna na ekstremalne obciążenia mechaniczne, zastosowanie cienkowarstwowej posadzki samopoziomującej będzie wyborem, który zapewni nam oczekiwane parametry techniczne podłoża. Producenci oferują najwyższej jakości zaprawy samopoziomujące, dlatego będziemy mieli w czym wybierać – i na pewno trafimy na produkt, który uznamy za strzał w dziesiątkę.