dębowy stół

Polskie, drewniane meble do pokoju

W naszej kulturze niezwykle mocno zakorzenione jest wspólne spożywanie posiłków, a szczególnie z rodziną. Często kultywujemy weekendowe wspólne obiady z wieloma daniami, a na specjalne okazje przygotowujemy ich ogromną ilość. Jest to coś kompletnie normalnego w naszym środowisku, coś z czym wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu zżyci.

Czym cechują się meble z drewna?

dębowy stółCzęsto jednak mamy problem ze zbyt małymi mieszkaniami i stołami, przez co ciężkie jest pomieszczenie całej rodziny w takim miejscu. Jednak i tak często nam się udaje, nawet pomimo braku komfortu w takiej sytuacji. Dlatego też niezwykle sporym atutem jest posiadanie odpowiednich mebli przy przyjmowaniu gości. Jak wiadomo ważna jest ich praktyczność, wielkość, ale także wygląd. Pomimo tego, że chcemy pomieścić jak najwięcej osób, to nie chcemy aby mebel wyglądał przy tym okropnie brzydko. Dobrym zakupem mogą być chociażby dębowe stoły z krzesłami do pokoju. Drewno dębowe jest niesamowicie trwałe, przez co ryzyko wszelkich uszkodzeń mechanicznych jest raczej niskie. Jest to drewno bardzo twarde i odłupanie kawałka stołu może się okazać sporym wyzwaniem. Jeśli chodzi z kolei o zarysowania, to można sobie z nimi w miarę prosty sposób poradzić, jeśli nie są głębokie, to usunięcie ich przez specjalistę nie powinno być żadnym problemem.

dębowy stółOprócz jego trwałości, dąb prezentuje się także po prostu niesamowicie. Jest to ciemne drewno o jasnobrązowym tonie, które gwarantuje świetny wygląd w naszym salonie. Drewniane meble kojarzą nam się raczej z antykami, a nie meblami z których się dzisiaj korzysta, jednak nic bardziej mylnego. Meble z litego drewna wracają do łask z ogromnym przytupem. Co prawda są one robione raczej w stylu dzisiejszym, nie takim, z jakim kojarzą nam się antyki z bogatymi rzeźbieniami i topornymi formami ważącymi parę ton. Dzisiaj takie meble są raczej smukłe i wpasowują się w kanony piękna naszej epoki. Dlatego też nie musimy się obawiać jakiegoś specjalnie wyróżniającego się mebla po zakupie takiego stołu, czy krzeseł. Często mają one formę podobną do przeciętnych mebli ze zwykłej płyty wiórowej, jednak wyróżniają się zdecydowanie materiałem z jakiego są wykonane, czyli po prostu drewna dębowego i jego oryginalnego wyglądu.

Wiele osób jak już szuka mebli w całości drewnianych, to chce sięgać po raczej egzotyczne gatunki drzew takie jak mahoń, czy akacja, jednak trzeba sobie zadać pytanie czy to pasuje. Mamy wiele gatunków drzew rosnących w naszym kraju i firm wykonujących z nich mebli. Więc może zainwestować w coś solidnego, robionego na miejscu i pasującego do regionu w jakim mieszkamy.