silnik do bramy przesuwnej

Odpowiedni silnik do bramy przesuwnej

Wybór odpowiedniej bramy jest bardzo ważny. Żeby podjąć dobrą decyzję, na samym początku warto zapoznać się z ofertami, które proponują producenci. W związku z tym należy wybrać się dla sklepu branżowego, by sprawdzić wszystkie rodzaje. Bramy wykonywane są z różnych materiałów, które wpływają na ich wagę i trwałość.

Silniki do bram o mocnej konstrukcji

silnik do bramy przesuwnej	Od nich zależy również dobór właściwego napędu. Obecnie dużą popularnością cieszą się bramy przesuwne. Wykorzystywane są na działkach, które nie mają dużego podjazdu, dzięki czemu oszczędza się więcej miejsca. Kiedy chce się zamontować konstrukcję, która sama będzie się otwierać, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest częstotliwość użytkowania. Jeśli nie będzie się z niej korzystać często, bez problemu można zakupić napęd o zmniejszonym zapasie mocy. Kolejną rzeczą, która trzeba sprawdzić, jest ciężar bramy. Przy pobieraniu tego wymiaru ważne jest, by pamiętać o dodaniu kilku kilogramów. Szczególnie, wtedy kiedy wykonana jest ona z drewna. Głównie dlatego, że materiał ten pochłania wilgoć, więc jeśli będzie padać, nasiąknie i automatycznie zmieni wagę. Zapas mocy musi być także brany pod uwagę podczas zimy. Ciężkie warunki atmosferyczne sprawiają, że smar, który znajduje się w przekładniach, gęstnieje i w związku z tym zwiększa się opór tarcia podczas pracy całej konstrukcji. Ważnym zakupem jest także zębata listwa.

silnik do bramy przesuwnej	Bez niej nic nie będziecie działać, dlatego musi być wytrzymała. Zazwyczaj produkowana jest z metalu bądź tworzywa sztucznego. Pierwszy materiał cechuje się wytrzymałością. Z kolei drugi spowoduje, że otwieranie bramy będzie prawie niesłyszalne, jednak trzeba pamiętać, że w tym wypadku waga całej konstrukcji nie może przekroczyć czterystu kilogramów. Silniki do bram przesuwnych dzięki odpowiedniej konstrukcji powinny zwalniać podczas konkretnej sekwencji ruchu. Możliwe jest to dzięki napięciu zasilania, które nie powinno przekraczać 24 V. Bardzo ekonomicznych rozwiązaniem, które pomaga w zaoszczędzeniu pieniędzy, jest także funkcja standby. Dodatkiem, który może usprawnić działanie całego mechanizmu, jest fotokomórka. Jej praca polega na wykrywaniu przeszkód. Jeśli taka się zdarzy, konstrukcja powinna się zatrzymać, w ten sposób można uniknąć uszkodzenia samochodu.

Przy wyborze odpowiedniej bramy warto również zwrócić uwagę na to, czy jest do niej dołączony pilot. Jest to bardzo praktyczne urządzenie, które musi zostać odpowiednio ustawione, by prawidłowo działało. Jednak najważniejsze jest, by brama spełniała wszystkie ustalone wcześniej założenia i idealnie dopełniała całe ogrodzenie.