panele dąb rustykalny

Modne panele wykonane z drewna dębowego

W dzisiejszych czasach zwracamy ogromną uwagę nie tylko na efekt finalny remontu, ale również wszelkie etapy prac wykończeniowych, podczas których wybieramy m.in.konkretne rodzaje materiałów, z których wykonanie zostanie nasza podłoga. Pamiętajmy bowiem o tym, że wybór odpowiednich paneli jest niezwykle ważny, ponieważ podłoże, po którym stąpamy jest narażone na nieustanną eksploatację.

Panele ze stylizowanego dębu

panele dąb rustykalnyNa przestrzeni ostatnich lat, sporą popularnością cieszy się zwłaszcza solidne drewno dębowe, które znane jest ze swych wyjątkowych właściwości. Na samym wstępie należy jednak zauważyć, iż coraz więcej osób powraca dziś do szalenie popularnych paneli drewnianych, które na pewnym etapie zostały niejako wyparte przez nowoczesne parkiety wykonane z żywicy czy modnego betonu architektonicznego. Dzieje się tak dlatego, że aktualnie bardzo popularny jest zwłaszcza tzw. styl rustykalny, który nawołuje do powrotu do natury, a co za tym idzie, również do naturalnych surowców. Nic więc dziwnego w tym, że z drewna wykonuje się dziś modne panele dąb rustykalny stylizowany fabrycznie na stylowe, postarzane drewno jest tego idealnym przykładem.

panele dąb rustykalnyJakie konkretne właściwości posiada jednak drewno dębowe? To żółtawe drewno, które dopiero z biegiem lat zaczyna sukcesywnie ciemnieć, słynie z niebywałej twardości. Z tego też powodu surowiec ten odporny jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Warto również podkreślić, że drewno to nie płowieje oraz nie odkształca się. Niesamowita wytrzymałość wiąże się więc z tym, iż z drewna dębowego wykonuje się dziś często panele podłogowe, które świetnie sprawdzają się m.in. w przedpokoju, salonie czy sypialni. Warto również zauważyć, iż drewno to jest najczęściej drobnosłoiste, co wiąże się z bardzo atrakcyjnym wyglądem owego surowca. Drewno dębowe bardzo dobrze się klei, panele wykonane z owego materiału często są również dodatkowo nabłyszczane, co sprawia, że podłoże to nie jest podatne na zarysowania oraz odkształcenia. Dobrze zaimpregnowany parkiet wykonany z fabrycznie postarzanego drewna rustykalnego przetrwa więc wiele lat. Jakie gatunki drewna dębowego są w Polsce najbardziej rozpowszechnione? Aktualnie większość paneli oraz mebli produkowanych jest z dębu szypułkowego, którego kora jest niezwykle gruba.

Drewno to, ze względu na swoją grubość, niełatwo się obrabia, do tego celu wykorzystuje się więc profesjonalne maszyny stolarskie, które są w stanie przeciąć nawet najgrubsze bryły surowca. Pamiętajmy również o tym, iż o drewno dębowe musimy odpowiednio dbać. Naszą posadzkę warto więc systematycznie nabłyszczać za pomocą specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych.