piękny basen

Jak zbudować ekskluzywny basen?

Każdy basen domowy na pewno jest rzeczą niezwykle luksusową, pożądaną przez klientów. Pozwala na pływanie, zabawę, czy ochłodę bez wychodzenia z domu, konieczności kupowania karnetów, czy przeciskania się między innymi pływającymi. Własny basen to pełen komfort, wygoda, a także czystość i bezpieczeństwo korzystania.

Jaki zbudować basen?

baseny ekskluzywneJednak baseny bywają różne – mogą być zwyczajne, proste, jak i ekskluzywne, bogato wyposażone. Jak zatem zaprojektować i wybudować baseny ekskluzywne w domu? Na pewno liczy się wielkość. Luksusowy basen nie może być małym ,,stawikiem” tylko musi mieć taką długość i głębokość, by można było się w nim swobodnie zanurzyć i pływać. Nie musi to oczywiście być basen olimpijski, ale dobrze jest by miał ze dwa metry głębokości (poziom wody jest oczywiście niższy), jak również kilka metrów długości i szerokości. Dobrym rozwiązaniem są baseny z nierównym dnem – w jednym miejscu jest ono wyżej, a w drugim niżej. Wtedy łatwo się startuje do pływania, a na płytszym dnie łatwiej się też gra np. w piłkę wodną. druga rzecz to wykończenie baseny. Zamiast gładkich białych lub niebieskich płytek można zafundować sobie mozaikę basenową. W połączeniu z dekoracyjnym oświetleniem będzie się ona pięknie prezentować. Do wyboru są lampy montowane w samej niecce basenowej, jak i na brzegu basenu.

piękny basen Stosuje się tu oświetlenie ledowe w specjalnych wodoodpornych osłonach. Co ciekawe, zamiast zwykłej żarówki dającej białe światło (ciepłe lub zimne) można zastosować taśmy led RGB, które mogą świecić na czerwono, zielono, czy niebiesko. To da na pewno niesamowity efekt i pozwoli na pływanie w klimatycznym pomieszczeniu o stonowanym oświetleniu – nie trzeba zapalać głównego oświetlenia. Trzecia rzecz to odpowiednie akcesoria basenowe. Warto zainwestować na przykład w stały filtr oczyszczający wodę, jak i w automatyczne odkurzacze samojezdne. Filtr zbiera cząsteczki lekkie, unoszące się na powierzchni np. bakterie czy kurz. Z kolei odkurzacz usunie zabrudzenia które spadają na dno np. piasek, jak i mogą się rozwijać kiedy woda nie jest mocno chlorowana np. glony na ściankach płytek. W domowym basenie można wydzielić strefę masażu wodnego. Może to być gotowe jacuzzi, jak również dysze do bąbelków montowane na podłodze basenu przy płytkim dnie.

Zdecydowanie wybudowanie ekskluzywnego basenu się nam opłaci. Kąpiel w basenie z opcją hydromasażu, klimatycznym oświetleniem, jak również podgrzewaną ciepłą wodą sprawi, że każdy domownik będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu na basenie.