meble kuchenne

Jak stworzyć luksusową kuchnię?

Wielu osobom marzy się luksusowa, ekskluzywna kuchnia. Niestety, w marketach budowlanych i sklepach meblowych zwykle dostępne są tylko standardowe, klasyczne meble. Wykonane ze słabej jakości materiałów, w uniwersalnych kolorach, żadnej oryginalności.

Meble na zamówienie

meble kuchenne Ich cena nie zawsze jest niska, a w efekcie nie dostajemy nic specjalnego. Co zatem można zrobić by mieć idealną, unikatową kuchnię? Dobrym rozwiązaniem będą meble kuchenne w Bielsku tworzone na indywidualne zamówienie klienta. Projektant wysłucha tego, czego oczekuje klient, a następnie przygotuje wizualizację mebli. Na miejscu w domu wykonywane są pomiary, tak by wszystko miało idealną wielkość. Ma to wiele zalet. Jeśli mamy pomieszczenie w niestandardowym kształcie, z wysokim sufitem, czy też bardzo małe to meble sklepowe mogą po prostu nie pasować. Nie zmieszczą się albo będą między nimi szpary. Kupując meble na wymiar ma się pewność, że wszystko będzie doskonale pasowało. Można też wybrać materiał z jakiego mają być wykonane meble. Zamiast taniej sklejki lepiej jest wybrać lite drewno.

meble kuchenne To luksusowa, droga opcja. jednak lite drewno nie ulegnie uszkodzeniom tak szybko jak wyroby drewnopodobne. Co więcej, będzie w stanie utrzymać ciężkie kamienne blaty i zlewy, które sa nieodłączną częścią luksusowej kuchni. Jasny marmur czy ciemny granit sprawią, że kuchnia będzie unikatowa i ekskluzywna. Modne są też fronty wykonane ze specjalnego szkła – lacobelu. Są błyszczące, idealnie gładkie, a przy tym mogą mieć dowolny kolor. To opcja dla tych, co lubią bawić się barwami i tworzyć niestandardowe aranżacje. Do luksusowej kuchni świetnie sprawdzi się wysoka zabudowa. Sięga ona od podłogi aż do sufitu. Nie ma przerwy między stojącymi na podłodze szafkami oraz tymi wiszącymi na ścianie. Zagospodarowana jest cała przestrzeń, dzięki czemu nie ma obaw, że naczynia czy sprzęty kuchenne się nie zmieszczą. Warto tez zainwestować w nowoczesne systemy otwierania drzwiczek. Nie mają one klamek ani gałek. Mogą mieć wyrobiony uchwyt w płycie czy też otwierać się po przyciśnięciu (system push-open). Nie tylko dobrze to wygląda, ale jest też wygodne. Stworzenie luksusowej kuchni nie jest łatwe, ale ostateczny efekt jest tego wart.

Meble z litego drewna z kamiennymi blatami, w wysokiej zabudowie na pewno zrobią dobre wrażenie na każdym gościu. Jest to niemała inwestycja, ale na pewno się zwróci, ponieważ wysokiej jakości materiały mniej się niszczą, a co za tym idzie – nie trzeba będzie się martwić o ewentualne remonty w przyszłości.