serwis klimatyzacji

Jak działa klimatyzacja i jej serwis?

Z klimatyzacją z pewnością spotkał się każdy z nas, niektórzy instalują ją nawet w domach, aby ochłodzić sobie upalne dni latem. Klimatyzatory są to zwykle metalowe puszki, składające się z sprężarki, parownika i skraplacza.

Profesjonalny serwis klimatyzacji

serwis klimatyzacjiZasada działania klimatyzatora sprowadza się głównie do jednej rzeczy, a mianowicie pobrania energii w jednym miejscu i oddania jej w drugim. Aby mógł zajść taki proces, konieczna jest jednostka wewnętrzna i zewnętrzna oraz rury przez które może przepływać czynnik chłodniczy, którego zadaniem jest właśnie pobranie energii cieplnej. W praktyce klimatyzacja działa następująco: wentylator wywiewa gorące powietrze, na wymiennik ciepła, w którym czynnik chłodniczy pochłania ciepło z powietrza, które w efekcie odparowuje czynnik chłodniczy, podkształcając go do postaci gazu o niskiej temperaturze, który jest oddawany do pomieszczenia dzięki wymiennikowi ciepła. Następnie sprężarka pobiera go poprzez system rur i spręża do wysokiego ciśnienia, podwyższając równocześnie temperaturę czynnika chłodniczego powodując jego skraplanie. Na końcu czynnik chłodniczy zostaje rozprężony i pobiera w dalszym ciągu ciepło. Montaż klimatyzacji sprowadza się zatem do wykonania przekłucia w ścianie, aby zamontować instalację z rur chłodniczych i odprowadzających skropliny. Przy zakładaniu warto jest postawić na dobrą firmę, dzięki której w późniejszym czasie nie będzie koniecznym nam szybki serwis klimatyzacji. Oczywiście stałe uzupełnianie i nabijanie klimatyzacji to postawa.

Prawidłowo działająca klimatyzacja zapewni nam czyste, zdrowe i świeże powietrze, usuwając jednocześnie nadmiar wilgoci i zapobiegając gromadzeniu się pleśni, co zdecydowanie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a odpowiednia temperatura otoczenia w znacznym stopniu ułatwia pracę.