szyba w aucie

Jak czyścić szyby samochodowe?

Każdy kierowca wie, że najważniejsze podczas jazdy jest bezpieczeństwo. Sprawny układ hamulcowy i kierowniczy, opony z głębokim bieżnikiem dopasowane do pory roku, czy też czujniki ABS w dobrym stanie na pewno się do tego przyczyniają. Nie można jednak zapominać o tym, że ważna jest widoczność podczas jazdy.

Dlaczego to takie ważne?

wypolerowane szyby Oczywiście, na opady atmosferyczne czy obecność mgły nie ma się wpływu. Jednak już na jakość szyby samochodowej, jej czystość odpowiada w stu procentach kierowca. Pojawia się zatem pytanie – jak skutecznie zadbać o szyby w aucie? Jakich preparatów używać? Kiedy warto poprosić o pomoc eksperta? Na pewno trzeba szybę regularnie myć. Mniejsze zabrudzenia można bez problemu usunąć na myjce, czy to automatycznej, czy też ręcznej. Wiadomo, że świeże plamy i smugi zejdą najszybciej. Jeśli jednak na szybie są plamy po ptasich odchodach czy też martwe owady, które przyczepiają się do szkła w trakcie jazdy to należy użyć już specjalnych preparatów czyszczących, lub też mocno szorować szybę. Do mycia można wykorzystać płyn do szkła, taki jaki wykorzystuje się do mycia okien. Są też specjalne samochodowe preparaty. Do tego trzeba mieć miękką gąbkę lub szmatkę z mikrofibry, przydają się też papierowe ręczniki do zbierania nadmiaru wody.

szyba w aucie Nie należy stosować ostrych szczotek, bo one mogą porysować szyby. Co jednak jeśli zwykłe czyszczenie nie przyniosło rezultatu? Na szybach nadal są smugi, a nawet zarysowania? Wtedy przyda się sprawne polerowanie szyb samochodowych w Warszawie. Eksperci wypolerują szkło tak, że wszelkie zmatowienia i zabrudzenia znikną, a szyba będzie idealnie gładka i transparentna. To nie tylko polepszy widoczność podczas jazdy, ale wpłynie też korzystnie na estetykę samochodu. Ładny samochód będzie też lepiej odbierany przez potencjalnych kupców. Zyska na wartości, a klienci będą zadowoleni ze stanu pojazdu. Fachowcy mogą również nakładać na szyby specjalne powłoki ochronne np. niewidzialne wycieraczki, czy też folie przyciemniające, które zapobiegają oślepieniu kierowcy przez promienie słoneczne czy długie światła auta jadącego z naprzeciwka. Zdecydowanie utrzymanie szyby samochodowej w dobrej kondycji ma same zalety.

Szyba będzie idealnie gładka i czysta, więc będzie ładnie wyglądać. Z kolei absolutna przeźroczystość, brak smug czy rys utrudniających widzenie kierowcy sytuacji na drodze przekłada się wprost na bezpieczeństwo jazdy. Zwykle samodzielnie można wykonać wiele prac związanych z szybami, choć czasem warto jest się zwrócić do fachowców od polerowania.