rozety drewniane

Czym są drewniane rozety?

Rozeta to rodzaj dekoracji, którą można umieścić zarówno na ścianie, suficie, jak i podłodze. Zazwyczaj przedstawiają one różne gatunki kwiatów. Mogą występować w wielu wzorach, w tym między innymi kwadratowe, okrągłe, w formie rombu lub o innych, nietypowych kształtach. Rozety umieszcza się w widocznych miejscach, najczęściej w centrum salonu, kuchni, łazienki czy innego pomieszczenia.

Rozety w różnych rozmiarach

rozety drewnianeTworzone są one z różnych materiałów, w zależności od preferencji zamawiającego. Może to być drewno lub na przykład płytki gresowe. Tego typu ozdoby można zakupić od wielu producentów w kraju. W przypadku drewnianych rozwiązań te w wielu przypadkach tworzone są ręcznie. Współpracując z przedsiębiorstwem, można zaprojektować, wyprodukować oraz zainstalować ornamenty. O ile sam montaż jest intuicyjny i nie należy do najtrudniejszych, tak zawsze wygodniej jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się tym każdego dnia. Wykonane przez nich rozety drewniane okrągłe mogą być w wielu rozmiarach, zarówno niezwykle małe, jak i duże. Ich kolorystka również może się różnić. Osoby zainteresowane takimi dekoracjami mogą stworzyć je w jasnej lub ciemnej kolorystyce. Produkty są odpowiednie do eleganckich rezydencji i pięknie będą zdobić domy zachowane w nieco starszym stylu.

rozety drewnianeRozety często zauważane są w dużych obiektach publicznych jak chociażby muzea, hotele, kościoły i budynki instytucji. Instaluje się je również na salach weselnych oraz parkietach. Aby stworzyć niemalże nieograniczone wzory na rozetach drewnianych, wykorzystuje się do tego nawet 15 gatunków drzew. Są to surowce krajowe i egzotyczne. Wśród nich można znaleźć między innymi dąb, jesion, klon, orzech, wenge, a także sapele oraz merabou. Każdy z materiałów charakteryzuje się innym wyglądem, kolorem i właściwościami, dlatego zalecane jest stosowanie ich do różnych kompozycji. Cały efekt, jakie prezentują rozety, otrzymywany jest naturalnie, bez późniejszego malowania ich. Chcąc zadbać o prestiż i niepowtarzalny wygląd pomieszczenia, warto zainstalować rolety. Najczęściej montuje się je na sufitach lub podłogach, znacząco wzbogacając wystrój wnętrza. Wyprodukowanie ozdób mogą zlecić zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa.

Producenci chętnie oferują swoje doradztwo i pomoc przy wyborze najodpowiedniejszego ornamentu. Niezwykle efektowne, drewniane rozety momentalnie przyciągną uwagę gości. Warto zaprojektować je według własnych potrzeb z uwzględnieniem rozmiarów pomieszczenia i stylu, w jakim jest ono utrzymane.