luksusowe podłogi winylowe

Czym charakteryzują się podłogi winylowe?

Panele winylowe stały się numerem jeden w wielu domach i lokalach. Cieszą się zainteresowaniem z uwagi na swoją funkcjonalność i szerokie zastosowanie. Produkty wykonane z winylu charakteryzuje spora ilość zalet, w tym takich jak porównywalnie wyższa odporność i trwałość od standardowych paneli.

Podłogi w różnych kolorach

 luksusowe podłogi winyloweWykańczanie wnętrz za pomocą paneli winylowych to gwarancja połysku i zachowania modnego stylu bez względu na typ pomieszczenia. Czym jeszcze są w stanie zachwycić podłogi winylowe? Na początku warto zastanowić się, dlaczego panele winylowe są aż tak wytrzymałe. Ich trwałość zapewniona jest dzięki kilku warstwom winylu, które wykończone są poliuretanem. Takie połączenie zapewnia, że powierzchnia podłogi pozostanie wzmocniona, a wytłoczony na ostatniej warstwie wzór nie spowoduje w żaden sposób uszkodzenia struktury podłogi. Naturalne właściwości produktu sprawiają, że jest on niewrażliwy na działanie promieni UV, przez co światło dzienne nie zaszkodzi w żaden sposób panelom. Wiele osób decyduje się na wybór podłóg winylowych ze względu na łatwość ich czyszczenia i pielęgnacji. Produkt jest odporny na zabrudzenia, dlatego, aby zachować pełen połysk, wystarczy regularnie zmiatać kurz, który się nagromadził. Wytrzymałe luksusowe podłogi winylowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, o różnych grubościach i w różnych kształtach.

 luksusowe podłogi winyloweOsoba zainteresowana zakupem może również stworzyć panele, które będą imitować kamień naturalny. Dostępne są produkty zarówno w jasnej, jak i ciemnej kolorystyce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłogi z winylu zamontować również w łazience lub kuchni, gdyż są wodoodporne, a dodatkowo nie rysują się i nie przebarwiają – właściciele zwierząt domowych nie muszą martwić się o podrapanie powierzchni przez psa lub kota. W porównaniu do klasycznych paneli te wykonane z winylu posiadają znacznie większą izolację akustyczną, przez co słabiej słychać, że się po nich chodzi. Do zalet produktu należy również ich właściwość antypoślizgowa – panele wprost stworzone z myślą o dzieciach. Zalet wyboru podłóg winylowych jest znacznie więcej – z ich charakterystycznych właściwości można cieszyć się zarówno w domu, lokalu, sklepie, biurze, jak i nawet mieszkaniu w bloku.

Panele będą pasować idealnie do każdego pomieszczenia, w tym salonu, sypialni, kuchni lub łazienki. Szeroki wybór wariantów kolorystycznych pozwoli dopasować panele odpowiednio do stylu, w jakim jest zachowane wnętrze. Warto przejrzeć galerię pomieszczeń, które zostały wykończone produktami z winylu.