pożyczki pod zastaw nieruchomości

Czy warto korzystać z pożyczek pod zastaw nieruchomości?

Coraz wyższe koszty życia zmuszają większość osób do zaciągania pożyczek. Niestety, nie każde z nich są tak samo korzystne z punktu widzenia kredytobiorcy. Zaliczyć do nich można jednak z pewnością te, zaciągane na dom, mieszkanie czy też inną nieruchomość. Zalet pożyczki hipotecznej jest zdecydowanie więcej, niż jej potencjalnych wad. Przede wszystkim tą najistotniejszą jest wyjątkowo wysoka kwota finansowania, która jest możliwa do otrzymania.

Pożyczki pod zastaw

popularne pożyczki pod zastaw nieruchomości w krakowieW zdecydowanej większości banków liczyć można nawet na uzyskanie do 70 procent całkowitej wartości danej nieruchomości. Wszystko jednak zależy od indywidualnych ustaleń, poczynionych w ścisłym porozumieniu z danym bankiem oraz stanu danej nieruchomości i jej wartości na rynku. Nie każda z nich będzie bowiem tak samo atrakcyjna dla danej instytucji finansowej. Jeżeli chodzi o popularne pożyczki pod zastaw nieruchomości w Krakowie, cechują się one również korzystnym dla kredytobiorcy, znacznie obniżonym oprocentowaniem. Również koszty końcowe danej pożyczki są zdecydowanie niższe, w porównaniu do standardowych kredytów konsumpcyjnych oraz gotówkowych. Wiele banków, ze względu na atrakcyjność takiej pożyczki również z ich punktu widzenia, rezygnuje z dodatkowych, nierzadko bardzo kosztownych dla kredytobiorcy ubezpieczeń.

pożyczki pod zastaw nieruchomościSporym plusem takiego kredytu jest również fakt, że związany jest z nim zdecydowanie dłuższy okres kredytowania. Może on w wielu przypadkach dochodzić do 20 lat. Takich samych warunków nie powinno się oczekiwać w przypadku standardowych kredytów gotówkowych. W ich przypadku bowiem, maksymalny czas spłaty to 10 lat i to tylko przy wyjątkowo dobrej zdolności kredytowej kredytobiorcy. Środki, uzyskane w wyniku pożyczki zaciągniętej na dom, mogą być przeznaczone na praktycznie dowolny wybrany cel. Należy jednak unikać zaciągania takiej pożyczki w każdym przypadku, kiedy to nie ma się rozsądnie przygotowanego planu działania związanego z uzyskaną w ten sposób gotówką.

Pożyczki zaciągane na dom, mieszkanie cieszą się wraz z biegiem czasu coraz większym zainteresowaniem. Wszystko przez wzgląd na fakt, że pozwalają one na zaspokojenie swoich potrzeb finansowych, przy jednoczesnych bardzo korzystnych warunkach zaciągniętego w ten sposób kredytu. Z takimi właśnie pożyczkami związany jest na przykład znacznie wydłużony okres kredytowania, dochodzący w przypadku wielu nieruchomości nawet do 20 lat. Uzyskaną w ten właśnie sposób gotówkę można, co ważne, przeznaczyć na praktycznie dowolnie wybrany przez siebie cel.