okna w Nadarzynie

Charakterystyka plastikowych okien

Wśród najnowszych propozycji producentów znajdziemy okna plastikowe, które charakteryzują się wyjątkowo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Sprawdzeni producenci wskazują na to, że takie okna gwarantują naprawdę niskie straty energii cieplnej, co wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Polecają więc to rozwiązanie każdemu, komu zależy na ekonomiczności stolarki otworowej.

Najlepsze okna z plastiku

okna w NadarzynieTakie energooszczędne są na przykład okna w Nadarzynie dostępne w każdym sklepie ze stolarką. Czym takie okna różnią się od tych znanych od lat? Tutaj zastosowano nowoczesne technologie, a więc specjalne termoramki wypełnione żelem, które wpływają na izolację cieplną, do tego dobrano odpowiednie pakiety szybowe oraz uszczelki, które charakteryzuje wyjątkowa trwałość. To wszystko razem daje okna energooszczędne, w których straty ciepła są naprawdę minimalne. W dodatku jest to rozwiązanie niemal bezusterkowe, dlatego nie trzeba się przejmować konserwacją, a konieczność wymiany poszczególnych elementów zdarza się naprawdę rzadko. Dla potencjalnych klientów bardzo ważna jest jednak nie tylko termoizolacyjność, ale także inne parametry, na przykład bezpieczeństwo, estetyka oraz komfort użytkowania. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, tutaj producenci nowoczesnych okien plastikowych stosują zaczepy antywyważeniowe oraz specjalne zbrojenie skrzydła o grubości do 1,75 mm.

okna w NadarzynieWraz z okuciami antywłamaniowymi całość zdecydowanie podwyższa poziom bezpieczeństwa. Z kolei jeśli chodzi o komfort użytkowania, okna w Nadarzynie wyposażone są w blokadę błędnego położenia klamki zintegrowaną z podnośnikiem skrzydła, dzięki czemu zamykanie okna jest zdecydowanie ułatwione, nie ma też możliwości, aby uruchomić dwie funkcje skrzydła jednocześnie. Codzienne użytkowanie okien staje się dzięki temu naprawdę proste. Do tego warto wspomnieć o zastosowaniu przez producenta uszczelki dowrębowej, która ma znaczenie nie tylko dla estetyki okna, ale właśnie także dla komfortu – dzięki niej bowiem czyszczenie dolnego rowka okuciowego jest o wiele łatwiejsze. Jeśli chodzi zaś o estetykę, zapewniają ją zaokrąglone profile, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, do których bez problemu dobierzemy klamkę w identycznym kolorze. Dzięki temu całość jest spójna i bardzo dobrze prezentuje się wizualnie.

Takie plastikowe okna wyglądają świetnie zarówno od wewnątrz – w pomieszczeniach, jak i od zewnątrz, gdyż bez problemu dopasowują się do architektury budynku. Z pewnością okna plastikowe są dobrym wyborem i warto się na nie zdecydować, jeśli zależy nam na wysokim poziomie funkcjonalności.