domy prefabrykowane od producenta

Budowa domów z elementów prefabrykowanych

Domy wykonane z prefabrykowanych elementów, niczym nie różnią się pod względem solidności od budynków stawianych w sposób klasyczny. W odróżnieniu jednak od tradycyjnej budowy, ta przebiega znaczenie szybciej.

Jakich materiałów używa się do domów prefabrykowanych?

domy prefabrykowaneTo dlatego, że budowa odbywa się w fabryce i dopiero potem domy prefabrykowane od producenta są przewożone na miejsce docelowe – w stanie, który pozwala już na ich zamieszkanie. Z pewnością to duża zaleta, dlatego też firmy specjalizujące się w prefabrykowanym budownictwie szkieletowym wśród cech, którymi charakteryzuje się taki rodzaj prac, wymieniają szybkość i dokładność. Do budowy domów szkieletowych bardzo często wykorzystuje się drewno – to naturalny materiał, który odznacza się dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi, ponadto jego właściwa impregnacja sprawia, że jego żywotność jest naprawdę długoletnia. W ścianach z prefabrykatu, między elementami szkieletu stosuje się materiał termoizolacyjny, dzięki czemu domy takie nie tracą ciepła. Najczęściej wykorzystywana jest pianka poliuretanowa lub wełna celulozowa.

domy prefabrykowane od producentaPonadto stosuje się folię wiatro- oraz paroizolacyjną, która również poprawia właściwości izolacyjne budynku. Dom prefabrykowany składa się zawsze z konstrukcji nośnej – czyli zakotwionym w fundamencie systemie stalowych słupów na poziomej belce, ze ścian działowych oraz ze stropu. Do wykończenia ścian od wewnątrz służą płyty kartonowo-gipsowe, z kolei przy oknach stosuje się podwójne belki nadprożowe. Poszycie zewnętrzne pokrywane jest w dowolny sposób – czasami stosuje się deski elewacyjne, płytki klinkierowe lub po prostu tynk na siatce zbrojącej. Jeśli chodzi o wykończenie wewnętrzne – płyty gipsowo-kartonowe można pokryć tynkiem i farbą lub też zdecydować się na inne rozwiązania – na przykład na pokrycie ścian sklejką, która w doskonały sposób naśladuje drewno. To propozycja dla osób, którym zależy na poczuciu bliskości z naturą. W ofertach producentów domów modułowych znajduje się szeroki wachlarz rozwiązań wykończeń wewnętrznych – z pewnością każdy klient znajdzie coś, co będzie zgodne z jego gustem.

Najważniejsze, że taki dom modułowy odznacza się energooszczędnością – to wszystko dzięki dobremu kształtowi bryły budynku, odpowiednim rozmieszczeniu okien oraz dzięki dobrej termoizolacji. Osoby, dla których ekologiczny styl życia jest bardzo ważny, mogą zdecydować się także na montaż na dachu paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu energia elektryczna potrzebna do działania wszystkich urządzeń, będzie pobierana z promieni słonecznych.