architekt

Architekt wystrojów minimalistycznych

Obecnie coraz więcej osób odżegnuje się od konsumpcjonizmu – był to styl życia powstały po rewolucji naukowej. Nagle potrafiliśmy produkować rzeczy, o których wcześniej nawet nam się nie śniło. Rynek zaczął zalewać towar, a dawnych bogów zastąpił nowy bóg – pieniądz.

Architekt i minimalizm

architekt Jednakże jak wszystko w życiu, i tutaj nic nie jest trwałe, bowiem po zachłyśnięciu się materializmem, teraz nadeszła pora na przejście w stronę zupełnie przeciwną – do minimalizmu. Widać to między innymi w architekturze wnętrz, chociaż oczywiście minimalizm nie jest jedynie stylem wnętrzarskim. To bowiem często wręcz styl życia. Ale skupmy się jednak na wnętrzach. Każdy architekt wystroju z pewnością miał w ciągu całej swojej kariery mnóstwo zleceń na wnętrza minimalistyczne. Oczywiście nie oznacza to, że zaczął on tworzyć nieoryginalne projekty, bowiem styl ten ma wiele różnych odmian – do minimalizmu zalicza się między innymi styl japoński oraz skandynawski. Możliwości mamy więc naprawdę wiele i nie ma problemu ze stworzeniem takiego wnętrza, w którym będziemy czuć się naprawdę dobrze. Jeżeli na co dzień żyjemy w pośpiechu, mamy męczącą pracę i dużo obowiązków, z pewnością po ciężkim dniu chcemy się zrelaksować – wnętrze w stylu minimalistycznym sprawdzi się zatem znakomicie.

architekt Mała ilość dekoracji nie będzie przytłaczać pomieszczenia, a meble będą przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, a nie ozdobne. W minimalizmie stosuje się zazwyczaj jasne barwy, często pastelowe lub kolory ziemi. Z pewnością dobry architekt wystroju minimalistycznego wie, w jaki sposób uzyskać atmosferę relaksującą. Ważne jest na przykład stosowanie naturalnych materiałów, przede wszystkim drewna, ale dobrze sprawdza się także marmur czy granit lub też beton (który obecnie dostępny jest w różnych wersjach, możemy natrafić nawet na tzw. drewno betonowe). Oczywiście minimalizm nie oznacza, że musimy unikać nowoczesności – możemy zdecydować się na wykorzystanie metalu czy też szkła, jednakże w taki sposób, aby nie stworzyć wrażenia chłodu. Zaletą stylu minimalistycznego jest według architektów wystroju to, że sprawdza się on w każdym miejscu – zatem zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i w tych niewielkich.

W tych dużych czasami może być trudno jednak uzyskać taki efekt, aby pomieszczenie było jednocześnie „miłe”, a nie chłodne i zdystansowane, ale dobry architekt potrafi to stworzyć, ponieważ ma już duże doświadczenie w tym temacie. Słowem podsumowania, jeżeli konsumpcjonizm i materializm to nie nasze tematy, we wnętrzu minimalistycznym odnajdziemy się znakomicie.